Dobrodosao na Need For Speed Srbiju molim te da se registrujes Partizan u Jermeniju sa dva gola prednosti 727277

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zizou

Fudbaleri Partizana pobedom su startovali u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Jermenski Pjunik je u prvom meču u Humskoj savladan sa 3:1 (2:1), pa crno-beli sa solidnom prednošću odlaze na revanš. Tomić iz ''slobodnjaka'' doveo Partizan u vođstvo u 29. minutu, a samo minut kasnije uzvratili su gosti preko Jedigarjana. Prelep gol Moreire za kraj prvog poluvremena, a Kleo je u 60. minutu postavio konačan rezultat.

Saša Stanojević izveo je na teren manje-više očekivani sastav. Radosav Petrović se vratio u prvi tim, a uz Klea je u špicu debitant Marko Šćepović.

Oko deset hiljada gledalaca u Humskoj. Južna tribina dobro ispunjena, crno-beli imaju lepu podršku na startu meča. U loži je uz predsednika Đurića i Milovan Rajevac, selektor Gane.

Gosti su pripretili već posle tri minuta, Radiša Ilić se nije proslavio svojom prvom intervencijom, ali na odbijenu loptu napadači Pjunika nisu uspeli da reaguju.

Partizan ipak ima inicijativu. Prvu odličnu priliku za crno-bele propustio je Moreira u osmom minutu, kada je imao otvoren put ka golu, ali je sa petnaestak metara šutirao pored desne stative.

''Džabulani'' i u desetom minutu pravi probleme Iliću, gosti pokušavaju iz kontri da ga ugroze, ali bolje šanse i dalje ima Partizan. Nemanja Tomić je ušao u kazneni prostor gostiju, odlučio je da ne šutira, već uposli svoje napadače, ali se ispostavilo da to nije bila dobra odluka

Partizan u Jermeniju sa dva gola prednosti Moreira18043020100714150513
Moreira u akciji
Usledio je period monotonije, da bi navijače digao na noge Tomić, lepim golom iz slobodnog udarca u 29. minutu. Lopta je zakačila nekoga u živom zidu, okrznula prečku i završila u mreži - 1:0.

Međutim, ranjivost odbrane crno-belih kažnjena je već u sledećem napadu gostiju, kada je Jedigarjan krunisao akciju Pjunika i poslao loptu u desni ugao Ilićevog gola - 1:1.

Crno-belima je trebalo nekih desetak minuta da se oporave od šoka i u 41. minutu do tada gotovo neprimetni Ilić asistira Kleu, čiji je udarac izblokirao neko iz odbrane gostiju. Od svega - samo korner za Partizan.

Ipak, tri minuta kasnije usledio je najlepši trenutak u prvom poluvremenu. Krstajić je uputio dugu loptu ka Moreiri, koji sa ivice šesnaesterca lobuje golmana gostiju i crno-beli ipak sa prednošću odlaze na odmor - 2:1.

Doduše, umalo da Pjunik ponovi ono što je uradio i posle prvog gola, ali je ovoga puta Radiša Ilić bio na visini zadatka.

Početkom drugog poluvremena, trener Stanojević izvršio je prvu izmenu. Mladog Šćepovića zamenio je Miloš Bogunović, čiji se ulazak osetio posle samo pet minuta. Povratnik u redove crno-belih asistirao je Kleu, koji sa desetak metara uspeva da savlada Leška - 3:1.

Minut kasnije, Kleo je mogao da donese još ubedljivije vođstvo Partizanu, ali je slabo šutirao posle dodavanja Petrovića.

U tim trenucima crno-beli su reklamirali igranje rukom kapitena gostiju u svom šesnaestercu, ali se sudija nije oglasio.

Saša Ilić je izmamio aplauze sa tribina u 77. minutu kada je sa dvadesetak metara, posle povratne lopte Klea, naterao Leška da odličnom paradom spašava svoju mrežu.

Do kraja je bilo još par pokušaja Krstajića, ali je ostalo solidnih 3:1. Igra u drugom poluvremenu pokazala je da su crno-beli bolji tim, ali to treba da potvrde i u revanšu u Jermeniji.